Ogólnopolska Konferencja Prawa Gospodarczego Krajów Europejskich i Zatoki Perskiej

torun

25 maja 2015 r., na specjalnie zaproszenie organizatorów – Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa
ELSA Toruń oraz Koła Naukowego Publicznego Prawa Gospodarczego działającego przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, jako fundacja Nahda zostaliśmy poproszeni o wygłoszenie powitalnego wykładu podczas ogólnopolskiej konferencji Prawa Gospodarczego Krajów Europejskich i Zatoki Perskiej. Tytuł wystąpienia jakie jakie przedstawiliśmy to „Przedsiębiorca polski – wyzwania i korzyści prowadzenia działalności gospodarczej w wybranych państwach Zatoki Perskiej. Na przykładzie Zjednoczonych Emiratów Arabskich”. 

Podczas wykładu szczegółowo omówiliśmy wyzwania jakie stoją przed polskimi przedsiębiorcami, którzy chcieliby rozpocząć biznes w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Poruszyliśmy kwestie prawne, finansowe, bankowe, kulturowe. Przedstawiliśmy trzy typy licencji, które umożliwiają prowadzenie spółki w tym kraju, wraz z kosztami, z jakimi się to wiąże.  W drugiej część skupiliśmy się na korzyściach jakie płyną z posiadania firmy w ZEA, którym z pewnością przewodniczy dostęp do lukratywnych rynków: GCC (Gulf Cooperation Council – Rada Współpracy Zatoki Perskiej) oraz Azji.

Wykład przygotowany wspólnie przez założycieli fundacji Nahda wygłosiła Zofia Jeziorna.

Ogólnopolska Konferencja Prawa Gospodarczego Krajów Europejskich i Zatoki Perskiej to jednodniowy projekt obejmujący dwa panele tematyczne. Tematyka obejmuje zarówno polskiego przedsiębiorcę, jak i przedsiębiorców działających w krajach Zatoki Perskiej. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie uczestnikom problematyki współpracy przedsiębiorców polskich z zagranicznymi oraz rozszerzenia działalności gospodarczej poza ramy krajowe. Ponadto poruszone zostały kwestie organizacji międzynarodowych wspierających współpracę i rozwój gospodarki na obszarach objętych tematyką konferencji. Swoją wiedzą w dziedzinie prawa gospodarczego oraz praktycznego stosowania istniejących regulacji podzielili się naukowcy i specjaliści branżowi.

Post Navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *