Akcja społeczna na rzecz Christiny

Z radością informujemy, że akcja społeczna na rzecz Christiny zakończyła się sukcesem. Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty.

Chcielibyśmy przedstawić Państwu i zaprosić do wsparcia Christiny Eshak.

Wassim i Christina, Projekt Kameleon

(fot. Tomek Starowicz)

Christina urodziła się w Tartous, w Syrii. Jest chrześcijanką, a do Polski przyjechała z Damaszku na początku 2013 roku, by móc podjąć naukę na Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale wokalnym. Obecnie zaś kontynuuje naukę na czwartym roku śpiewu operowego.

Niestety, jej sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Mimo ciężkiej pracy, nie jest w stanie sama opłacić studiów, tak jak to do tej pory robiła.  Znamy Christine od początku jej pobytu w Polsce, a obserwując ogrom wysiłku, jaki nieprzerwanie wkłada, by móc utrzymać się w naszym kraju, Fundacja Nahda postanowiła pomóc w zebraniu funduszy, które umożliwią jej opłacenie czesnego na Akademii Muzycznej. Jego koszt w przypadku studiów magisterskich wynosi 4.500 EUR, za rok.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wsparcia naszej inicjatywy. Każda złotówka się liczy. Żadna nie zostanie zmarnowana.

Pieniądze można przelać na konto Fundacji Nahda: 90 1240 2975 1111 0010 6242 8159,  Bank Pekao SA, III Oddział w Katowicach,  z tytułem wpłaty: darowizna na cele statutowe , Christina.

Gdyby mieli Państwo inne pomysły na to, jak pomóc Christinie zapraszamy do kontaktu pod adresem: office@nahdafoundation.pl

Warto też wspomnieć o dotychczasowym dorobku Christiny. Jest współzałożycielką grupy Projekt Kameleon, która regularnie koncertuje w Krakowie (m.in. Dworek Białoprądnicki, Piękny Pies, Kontakt).

Christina studiowała literaturę angielską i jest absolwentką High Institute of Music w Damaszku. Była częścią obsady, gdy w stolicy Syrii po raz pierwszy wystawiano operę („Wesele Figara”). Wcieliła się również w rolę Bet w musicalu „Olivier Twist. Była również solo sopranem w „Requiem” Mozarta, które wystawiano w Jordanii. Podobnie jak Wassim jest członkinią chóru Narodowej Orkiestry Syrii. Dubbingowała i nagrała arabskie wersje piosenek do filmów rysunkowych wyprodukowanych m. in. przez Disney Channel, Aljazeera Childreen, Cartoon Network. Brała udział w wielu warsztatach muzycznych w Polsce i zagranicą, m.in. u Stephano Meo, Marc-Antoin czy Marco Vitale. Występowała również w teatrze MuTha w Wiedniu. Obecnie pracuje jako lektorka języka arabskiego w Szkole Jezyków Obcych Makilen w Krakowie.

O akcji wspierania Christiny można było posłuchać na antenie Radia Kraków, 9 listopada 2015 r., o godz. 11. Audycja jest dostępna tutaj oraz w reportażu w programie Dzień Dobry TVN, z dnia 9 marca 2016 r. dostępnym tutaj.

Śpiew Christiny:

Disney: 

Opera

WASSIM IBRAHIM

11203672_438760459627459_8330612440878998921_o

Miło nam poinformować, że udało nam się uzbierać pełną sumę (3000 EUR) na opłacenie pierwszego roku studiów Wassima Ibrahima z Damaszku. Wassim od października 2015 r. jest doktorantem na Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale kompozycji.

Pragniemy podkreślić, że kompozycje Wassima grane były m.in. w Wiedniu, Nowym Jorku, Krakowie czy Warszawie. Aranżował też utwory dla orchestr w Syrii i Jordanii. Brał udział w wielu warsztatach kompozytorskich m.in. z Johanna Doderer w Wiedniu, Ira Spauling, Marco Vitale. Jest członkiem chóru Syryjskiej Orkiestry Narodowej, the Syrian Chamber of the High Institute of Music, oraz Rainbow Choir, z którymi często koncertował w Syrii i zagranicą. Chętnie się dzieli swoją pasją i umiejętnościami. Również charytatywnie. Od 2008 jest aktywnym nauczycielem solfeżu (nauka czytania nut głosem). W Syrii szkolił dzieci (w tym także dzieci niedosłyszące i z autyzmem) oraz młodzież. Współpracował z takimi organizacjami jak: the Syrian Arabic Association for SOS Childreen’s Village, Ormina Music Institute, Amaal Organization, oraz Solhi Al Wadi Institute – wiodącą szkołą muzyczną w Syrii (dzieci 7-18). Obecnie udziela lekcji solażu w Kontakt – Przestrzeń Ruchu i Tańca, oraz prowadzi zajęcia w Szkołach Waldorfskich w Krakowie.

O akcji wspierania Wassima i Christiny można było posłuchać na antenie Radia Kraków, 9 listopada, o godz. 11. Audycja jest dostępna tutaj.

Poniżej zamieszczamy fragmenty ich twórczości.
Kompozycje Wassima:

 

Wspólny występ:

Post Navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *